Konferencje KPF

PODATKOWA KONFERENCJA NAUKOWA
26 maja 2022 r.

Komitet Organizacyjny – SKO Wrocław, OIRP Wrocław, OIRP Wałbrzych, RIO Opole, WPiA UO, Stowarzyszenie Prawa Finansowego „AUREUS” z/s w Opolu, Kwartalnik Prawno-Finansowy KPF WPAiE UWr

Katedra Prawa Finansowego WPAiE UWr wraz z pozostałymi Członkami Komitetu Organizacyjnego ma zaszczyt zaprosić na konferencję poświęconą wybranym zagadnieniom z zakresu podatków samorządowych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych, która odbędzie się 26 maja 2022 r., na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (możliwy udział zarówno w formie  stacjonarnej jak i zdalnej).

Celem konferencji będzie podjęcie debaty w przedmiocie podatków i poza podatkowych należności budżetowych oraz przedstawienie  wniosków de lege lata i de lege ferenda. Adresatami konferencji są̨ przedstawiciele nauki i praktyki prawa finansowego.

W ramach konferencji zaplanowano m.in. wykład inauguracyjny sędziego NSA – dr Stanisława Boguckiego, który wygłosi referat pt. Opodatkowanie goodwill PCC – omówienie uchwały NSA z 21 lutego 2022 r.

W programie konferencji przewidziano ponadto dwa panele – panel podatkowy oraz panel dotyczący opłat i niepodatkowych należności budżetowych.

Wśród tematów poruszanych w ramach przedmiotowych paneli będą mogli wysłuchać Państwo wystąpień prelegentów, którzy zajmą się kwestiami:

• zmian w podatkach dochodowych i ich wpływu na dochody budżetów samorządowych;
  • możliwych kierunków ewolucji podatku od nieruchomości;
  • opodatkowania paczkomatów;
  • głównych problemów dotyczących podatku od nieruchomości w orzecznictwie Naczelnego Sądu Administracyjnego;
  • wybranych problemów regulacji prawnej niepodatkowych należności budżetowych;
  • opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi: problem zbilansowania systemu;
  • opłaty za zajęcie pasa drogowego;
  • podstaw prawnych zwrotu dotacji udzielanych z budżetów jednostek samorządu terytorialnego;
  • opłaty za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych;
  • opłaty eksploatacyjnej;
  • ustalenia wartości amortyzacyjnej budowli – wnioski de lege lata i de lege ferenda.

Konferencję podsumuje – sędzia NSA, Kierownik Katedry Prawa Finansowego WPAiE UWr. prof. dr hab. Paweł Borszowski

Udział w konferencję podlega opłacie:

• udział w formie stacjonarnej – 150 zł
  • udział w formie zdalnej – 99 zł

Numer konta do realizacji płatności zostanie przesłany Państwu po otrzymaniu zgłoszenia.

Zgłoszeń można dokonywać poprzez wypełnienie formularza -> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Za udział w konferencji przewidziane są punkty szkoleniowe w ramach doskonalenia zawodowego.

Termin na przesyłanie zgłoszeń upływa – 15 maja 2022 r.

Kontakt z organizatorem konferencji: dominik.kossak@uwr.edu.pl